انواع پوشش گلخانه | پوشش انواع گلخانه صنعتی

انواع پوشش گلخانه | پوشش انواع گلخانه صنعتی

 
کمپانی تک فریم چه توضیحاتی درباره پوشش گلخانه در اختیار علاقه مندان قرار می دهد ؟

 
در حال حاضر استفاده از پلاستیک در مقایسه با شیشه برای پوشاندن گلخانه ها ، متداول تر است .
تنوع بسیاری درمواد پوشاننده شفاف گلخانه ها وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد .
در ابتدا شیشه بعنوان پوشش گلخانه ای مورد استفاده قرار می گرفت ولی اکنون ورقه های نازک پلاستیکی تقویت شده با فایبرگلاس ، صفحات اکریلیک و صفحات پلی کربنات در گلخانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد .
پوشش های پلی اتیلن نسبت به پلی استر ، PVC و PVF از نظر اقتصادی به صرفه تر است و به سرعت می توان گلخانه های موقت را با آنها پوشاند . ضمن اینکه هزینه اولیه گلخانه در مقایسه با گلخانه شیشه ای حدود 40% پایین تر است .دلیل  اینکه پیشنهاد می شود  کمپانی تک فریم را برای ساخت گلخانه انتخاب کنید چیست ؟روشی که مهندسین کمپانی تک فریم در ساخت گلخانه مورد استفاده قرار می دهند ، به این صورت است که با به کار گیری از نرم افزار های و تکنیک های مهندسی خود بهترین شیوه اجرا و ساخت گلخانه ها را به نحوی ساده انجام می دهند  و مراحل ساخت گلخانه را با تکیه بر تجارب خود در پیش گیرند. با توجه به سابقه و تجاربی که در این زمینه کسب کرده اند ، آن را به عنوان بهترین پیشنهاد برای ساخت گلخانه و انواع پوشش گلخانه معرفی می کنند .

 

انواع پوشش گلخانه

کمپانی تک فریم درباره نحوه استفاده از انواع پوشش گلخانه چه توضیحاتی می دهد ؟


برای ساخت یک گلخانه ، ممکن است از نوع ماده پوشش دهنده مختلف استفاده شود .    

انواع گلخانه ها به شرح زیر می باشد :
گلخانه ها از نظر نوع تولید محصول و نوع سازه مورد استفاده شده دارای انواع مختلفی می باشند که متخصصین کمپانی تک فریم در ادامه به شرح این موضوع می پردازند.

تقسیم بندی گلخانه براساس نوع تولید :
1.    گلخانه هایی که جهت تولید سبزی ومحصولات صیفی شامل خیار, گوجه فرنگی, توت فرنگی, فلفل و... مورد استفاده قرار می گیرند .
2.    گلخانه هایی که برای تولید گل و گیاهان زینتی مانند :انواع گلهای شاخه بریده (رز – گلایول – داودي) وگلهاي آپارتمانی ساخته می شوند .
3.    گلخانه هایی که جهت تولید قارچ دکمه ای و قارچ صدفی می باشند و خود از نظر نوع سازه به دو دسته چوبی (سنتی) و مدرن(فلزی) تقسیم می شوند .
4.    گلخانه های چوبی که سازه اسکلت اصلی آنها از چوب با پوشش پلاستیک می باشد، معمولا تهویه و سیستم گرمایی مناسبی ندارند، همچنین با توجه به اینکه ارتفاع سازه های آن 2 تا 3 متر (ارتفاع کم) می باشد، مناسب کشت محصولاتی نظیر خیار و گوجه فرنگی نمی باشد.مزیت این گلخانه ها قیمت ارزان احداث آن میباشد. ولی بدلیل نامناسب بودن محیط داخلی برای رشد گیاه معمولاً میزان تولید در واحد سطح در مقایسه با گلخانه هاي مدرن بسیار کمتر است. بدلایل ذکر شده این نوع گلخانه ها توسعه نیافته است و گلخانه هاي چوبی که قبلاً احداث شده به تدریج به گلخانه های مدرن تبدیل می شوند.
5.    گلخانه های مدرن(فلزی):سازه این گلخانه ها از فلز میباشد که معمولا با پلاستیک های ضد اشعه ماوراء بنفش پوشیده می شود و دارای سیستم تهویه و گرمایشی مناسب می باشد. از مزیت های این گلخانه ارتفاع بالای آن می باشد (بیش از 4/5 متر) و بدلیل شرایط مناسب رشد گیاه در اینگونه سازه, عملکرد در واحد سطح نسبت به گلخانه هاي چوبی افزایش دارد.

انواع ماده پوشش دهنده شامل موارد زیر می باشد :
1.    پوشش  شیشه ای و قاب فلزی
2.    پوشش فایبرگلاس
3.    اکریلیک
4.    پلی کربنات
5.    پلی اتیلن با قاب چوبی
6.    ساخت گلخانه های خورشیدی


قیمت انواع پوشش گلخانه درکمپانی تک فریم چقدر است ؟


با توجه به گستردگی انواع پوشش گلخانه و نوع موادی که در ساخت یک گلخانه مورد استفاده قرار می گیرد ، هزینه آن متفاوت خواهد بود.
گلخانه ای که با پوشش شیشه ای و قاب فلزی ساخته شده باشد ، معمولا بیشترین هزینه را دارا می باشد.
پوشش های دیگری مانند : پلی کربنات ، اکریلیک و فایبرگلاس دارای هزینه متوسطی هستند .
همچنین گلخانه هایی که از پوشش پلی اتیلن با قاب چوبی ساخته شوند ، کمترین هزینه را خواهند داشت .
لازم به ذکر است که تجهیزات حرارتی و تهویه نیز هزینه ای با توجه به ساختمان گلخانه و اندازه آن دارند.
برای آگاهی دقیق از قیمت ساخت گلخانه و نیز در صورت داشتن هرگونه سوال، می توانید با مشاوران کمپانی تک فریم تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان آن ها استفاده کنید.

مطالب دیگر :
پوشش انواع گلخانه

پوشش انواع گلخانه

ویژگی های ساخت اسکلت گلخانه

 مراحل ساخت گلخانه صنعتی

ساخت گلخانه صنعتی